Člani pohodne sekcije PVD Sever za Primorsko in Notranjsko smo 30. 1. 2026 odpotovali v BIH. Potovali smo v organizaciji ZZB za vrednote NOB Slovenije. Po daljšem potovanju smo najprej obiskali Spominski park taborišča Jasenovac. V organiziranem ogledu, smo se seznanili z območjem taborišča. V zaključku pa seznanili še s postavljeno razstavo v zgradbi muzeja.
Po krajšem postanku in malici smo nadaljevali pot v Sarajevo. Namestili smo se v hotelu Holiday inn, dan pa zaključili v prijetnem spoznavanju mesta.
31. 1. 2026 smo zjutraj odpotovali na izhodišče Igmanskega marša. Manifestacije se vsakokrat udeležimo v čast edinega preživelega udeleženca Albina Pibernika, Slovenca, ki je imel Kras za drugi dom. V dveh urah hoje, smo premagali načrtovano traso Igmanskega marša in vstopili na planino Igman. V prijetnem druženju smo nadaljevali pot in si ogledali še predel Jahorine. Dan smo zaključili s povratkom v hotel in prijetnem druženju ob večerji.
Pot smo zaključili 1. 2. 2026 z ogledom Banjaluke in prijetnem druženju ob kosilu. Polni vtisov in prijetnih dogodkov smo se vrnili domov z željo, da Igman še kdaj obiščemo.
Igman so obiskali veterani Robert Živec, Milan Brumen, Ermin Kariž, Dragan Vončina, Mirsad Salkič, Marjan Šmit, Milenko Cunjac, Aleksander Nardin in Vlasta Kariž.



